Lisandunud on uus massöör.

NõmmePilatese stuudios on asunud tööle lisaks Anne Vendelinile (Anne Vendelin – 56668496, annevendelin@gmail.com )  ka Heli Arak. Heli kirjutab endast järgmist:

Enne massööriks hakkamist tegin 20 aastat kontoritööd ja kogesin omal nahal, mida see tervisele kaasa võib tuua.

  1. aasta alguses tutvusin idakunstide õpetaja Mart Parmas’ega, kes leidis minus andeid, millest toona mul endal aimugi ei olnud 🙂 Hakatuseks osalesin sensei Kazuko Kuratomi shindo kursusel ning Mardi juhendamisel harjutasin idamaiseid massaaže hobikorras edasi.

 

2010 – 2011 töötasin assistendina Viljandi Maavalitsuse tervisetoas. See oli projektipõhine ettevõtmine, mis andis võimaluse süüvida tervisedenduse teemadesse nii laiuti kui sügavuti. Projekt lõppes, aga tahtmine tervisehäireid ennetada jäi.

 

2012 soovitas Mart õppida klassikalist massaaži PhD Jaak Gross’i juures. Järgisin meistri soovitust ja alates 2013. aastast tegutsengi massöörina. Kogu aeg õpin juurde, nii töö käigus kui kursustel. Praegu teen eelkõige klassikalist lihasmassaaži ja meemassaaži, millesse vastavalt vajadusele põimuvad teisedki masseerimise ja hoolitsemise liigutused.

 

HEAOLU KOOSLOOMINE

Parim minupoolne panus inimeste tervisele on see, et saan käte abil kohendada ebamugavaid kõrvalekaldeid, enne kui need haiguseks arenevad. Ehk vahetud ennetustegevused.

Olen veendunud, et enamik tervisehädasid ei ole jäävad ega progresseeruvad, kui lõpetame neid põhjustanud käitumise ja hoolitseme regulaarselt enese heaolu eest. Massaaž aitab seismajäänud “materjali” liikuma. Paraneb vere ringlus, lihaste elastsus ja liigeste liikuvus. Mis annab värskema enesetunde ja rohkem teotahet. Samas võib lõõgastus liigse aktiivsuse rahustada.

SEISUNDID, MIDA SAAB LEEVENDADA MASSAAŽIGA:

  • Pingepeavalud
  • Sundasenditest või -liigutustest tingitud jäikused turjas, kaelas, õlgades, kätes, sõrmedes, puusades, reites, säärtes
  • Ületreenitud käsivarred, jalad
  • Painälg

Lisaks on korduvalt juhtunud, et hea massaažikogemuse järgselt muutub liigne söögiisu parajaks (kui söömine on olnud asendustegevus seletamatu ebamugavustunde summutamiseks)…

Massaažide ja hoolitsuste tutvustust ning hindu vt http://arakheli.blogspot.com.ee/p/hinnad.html

Profülaktiliselt ja “toonuse tõstmiseks” võiks massaaži võtta vähemalt kora kuus. Veel parem oleks 7 – 10 päevane intervall. Suuremate probleemide korral on alguses näidustatud isegi 2 korda nädalas, millele lisaks soovitav küsida füsioterapeudilt võimlemisharjutusi kodutööks.

Kui märkad, et muskel keskikka jõudes närtsima hakkab, siis aitab “nooremaks saada” füüsiline treening. 6 – 12 kuuga võivad kaduda lihaste nõrkusest ja tasakaalustamatusest tingitud valud lülisambas või muudes liigestes. Hiljemalt 24 kuu pärast näed hämmastavat muudatust ka peegelpildilt! Nõmme Pilatese stuudio on tore koht alustamiseks.

Tule naudi sooja puudutust!

Massöör Heli Arak

Tel 5698 3692

e-post heli.arak@gmail.com

veebikodu http://arakheli.blogspot.com

Heli Arak. Mahetoidu päev Naatsaku talus. 12.08.2012

Heli Arak. Mahetoidu päev Naatsaku talus. 12.08.2012