Juhendajad

Aile Alveus (1986)

  • Õppinud Corpus Pilates Teacher Training Program kursustel Kelly McKinnoni juhendamisel
  • Töötanud treenerina aastast 2008 (Pilates, spinning, GymStick, Gyrokinesis, bodyART). Juhendanud treeninguid Nõmme Põhikoolis ja Kultuurikeskuses, CityPilatese stuudios, KalevSpas, GymLeco spordiklubis, InPilatese Stuudios. Lisaks veel asendustunnid mitmetes teistes stuudiotes ja spordiklubides
  • 2013 aasta lõpust omanik ja treener NõmmePilatese stuudios
  • Alates 2015 aasta suvest meister Ory-Yah Avni õpilane Body&Flow Pilates programmis
  • 2016 veebruarist Body&Flow Pilates sertifitseeritud koolitaja
  • Lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Muusikapedagoogika eriala magistrantuuri ning läbinud väikelastele mõeldud liikumis- ja muusikatundide koolituse
  • Õppinud Soomes MedikaNova OY-s loomade refleksoloogiat
Minu lugu:
“Õppisin aastaid Tallinna Muusikakeskkoolis klaverit ja heliloomingut, ning veetsin iga päev mitu tundi sundasendis pilli- ja koolilaua taga. Ma ei olnud ka kehaliselt kuigi aktiivne, sporti teha ei meeldinud, küll aga meeldisid loomad ja eriti hobused – seega hakkasin juba algklassides käima ratsutamas. Pikka aega oli see ka ainus treening millega tegelesin.
Peale keskkooli lõppu, muutusid seljavalud peaaegu väljakannatamatuks, ning kuulsin Pilatese trennist, mida selle vastu soovitati harrastada. Olin võrdlemisi skeptiline, kuid otsustasin proovida. Kohe esimeses tunnis sain üle oma trennihirmust ning eelarvamustest. See kõik tundus lihtsalt nii õige ja toimiv. Peale aastast harrastasmist olid seljavalud minu jaoks minevik.
Samal perioodil jõudsin ka arusaamiseni, kui valesti ja halvasti ma ka igapäevaelus oma keha kohtlen. Olin väga ülekaaluline. Liitusin tolleaegsete “Kaalujälgijate” rühmaga ning kaotasin 9 kuuga 30 kg. Peale seda olen suutnud saavutatut pisemate kõikumistega  säilitada juba üle seitsme aasta. Olen õppinud ja uurinud juurde palju toitumise kohta ning katsetanud erinevaid kaalulangetusmeetodeid. Mingit saladust ei ole – igal viisil saab kaalu langetada, kuid töö tuleb ikka alati endal ära teha!
Olles saanud Pilatesest abi ja innustust oma elu muuta, sattusin kuulma eesolevast koolitusest. Ma ei mõtelnud pikalt, sest jõudsin lihtsalt äratundmiseni, et soovin ka teisi inimesi samamoodi aidata, nagu ise olin abi saanud. Ma pole seda otsust hetkekski kahetsenud, ning jätkan kindlalt oma valitud rajal.
Tule ja muuda ka Sina oma elu!”
 

Ikka siin ja teie jaoks,

Aile
 
 
 

Heli Rennik-Mee

 
  • Läbinud Body&Flow Pilates Mat Beginner and Intermediate ja Apparatus Beginner and Intermediate ning Mat Advanced ja Apparatus Advanced koolitused
  • Töötanud Nia treenerina aastast 2008 ning Kundalini jooga ja lastejooga õpetajana aastast 2012

Minu lugu:

“Ma ei ole end kunagi millegagi tagasi hoidnud, ettevaatlikusest ei tea ma midagi. Juba lapsena juhtus minuga kõikvõimalikke õnnetusi – marrastused ja haavad, murtud luud, traumapunktis õmblemaskäimised jm.

Mängisin keskkooli lõpuni aktiivselt korvpalli, ülikooli ajal avastasin ekstreemsused nagu lumelaua- ja mootorrattasõit, ka kukkumised jätkusid. Omandatud infotehnoloogilise hariduse tõttu istun juba aastaid igapäevaselt arvuti taga.

Külastan regulaarselt kiropraktikut, kes minu traumadest ja istuvast tööst räsida saanud lülisammast korrigeerib. Kuid, ainult korrigeerimisest ei piisa – et lihased luustikku toetaks, tuleb neid piisavalt ja õigesti treenida.

Olen tegelenud joogaga 2002 aastast ning Nia tantsuga 2005 aastast, nendega hoian vormis nii oma keha, meelt kui hinge. Pilatese juurde jõudsin 2014 aastal just läbi jooga ja tantsu tugevdamaks keha keskosa ning süvalihaseid.”

Kohtume trennis,

Heli