Juhendajad

Aile Alveus-Krautmann (1986):

  • Õppinud Corpus Pilates Teacher Training Program kursustel Kelly McKinnoni juhendamisel
  • Töötanud treenerina aastast 2008 (Pilates, spinning, GymStick, Gyrokinesis, bodyART). Juhendanud treeninguid Nõmme Põhikoolis ja Kultuurikeskuses, CityPilatese stuudios, KalevSpas, GymLeco spordiklubis, InPilatese Stuudios. Lisaks veel asendustunnid mitmetes teistes stuudiotes ja spordiklubides
  • 2013 aasta lõpust omanik ja treener NõmmePilatese stuudios
  • Alates 2015 aasta suvest meister Ory-Yah Avni õpilane Body&Flow Pilates programmis
  • 2016 veebruarist Body&Flow Pilates sertifitseeritud koolitaja
  • Lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Muusikapedagoogika eriala magistrantuuri ning läbinud väikelastele mõeldud liikumis- ja muusikatundide koolituse
  • Õppinud Soomes MedikaNova OY-s loomade refleksoloogiat
Minu lugu:
“Õppisin aastaid Tallinna Muusikakeskkoolis klaverit ja heliloomingut, ning veetsin iga päev mitu tundi sundasendis pilli- ja koolilaua taga. Ma ei olnud ka kehaliselt kuigi aktiivne, sporti teha ei meeldinud, küll aga meeldisid loomad ja eriti hobused – seega hakkasin juba algklassides käima ratsutamas. Pikka aega oli see ka ainus treening millega tegelesin.
Peale keskkooli lõppu, muutusid seljavalud peaaegu väljakannatamatuks, ning kuulsin Pilatese trennist, mida selle vastu soovitati harrastada. Olin võrdlemisi skeptiline, kuid otsustasin proovida. Kohe esimeses tunnis sain üle oma trennihirmust ning eelarvamustest. See kõik tundus lihtsalt nii õige ja toimiv. Peale aastast harrastasmist olid seljavalud minu jaoks minevik.
Samal perioodil jõudsin ka arusaamiseni, kui valesti ja halvasti ma ka igapäevaelus oma keha kohtlen. Olin väga ülekaaluline. Liitusin tolleaegsete “Kaalujälgijate” rühmaga ning kaotasin 9 kuuga 30 kg. Peale seda olen suutnud saavutatut pisemate kõikumistega  säilitada juba üle seitsme aasta. Olen õppinud ja uurinud juurde palju toitumise kohta ning katsetanud erinevaid kaalulangetusmeetodeid. Mingit saladust ei ole – igal viisil saab kaalu langetada, kuid töö tuleb ikka alati endal ära teha!
Olles saanud Pilatesest abi ja innustust oma elu muuta, sattusin kuulma eesolevast koolitusest. Ma ei mõtelnud pikalt, sest jõudsin lihtsalt äratundmiseni, et soovin ka teisi inimesi samamoodi aidata, nagu ise olin abi saanud. Ma pole seda otsust hetkekski kahetsenud, ning jätkan kindlalt oma valitud rajal.
Tule ja muuda ka Sina oma elu!”

Ikka siin ja teie jaoks,

Aile

Nele Reimets

  • Läbinud Body&Flow Pilates Mat Beginner and Intermediate ja Apparatus Beginner and Intermediate koolitused

Minu lugu:

“Leidsin oma tee Pilatese juurde 2014. aastal, kui ühe ülesandena pidin alustama uue hobiga, millega tegeleksin vähemalt kuu aega. Ühest kuust sai aga mitu ja Pilatesest sai minu kirg ja elustiil.

Õppisin üksteist aastat klaverit ja ainus spordiala, mis mulle meeldis ning millega mitmed aastad tegelesin, oli ratsutamine. Istuv asend, hüppetrennid ja kukkumised tekitasid pingeid ja valu seljas, mida treenimata lihased ei olnud suutelised taluma. Peale Pilatesega tõsisemalt tegelemist kadusid valud, paranes rüht ja kehahoiak.

Avastasin, et Pilates pakub aega ja võimalust puhastada oma pea mõtetest. Tund aega, kus saad tegeleda ainult enda ja tasakaalu leidmisega. On oluline kuulata keha ja seda teadlikult arendada. Iga läbimõeldud harjutus viib meid lähemale sisemise harmoonia saavutamiseni. Pilatese juures köidabki mind enim liigutuste teadvustamine, mõtte ja lihaste sidumine ning rahulikkuse säilitamine seda tehes.

Juhendajana soovin seda tunnet edasi anda ja aidata jõuda sammuke lähemale täiuslikkusele. Pilatese treeneriks hakkasin õppima 2015. aasta novembris ja alates jaanuarist 2016 annan trenne Nõmme Pilateses.”

Tule ja avasta ka enda jaoks Pilates,

Nele